archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2020 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.1.Kobra přivátá na domácím kluzišti David ServisKOB - DSB 2:4, 35.kolo | Libor KokoškaPo sérii tří venkovních zápasů, během kterých dokázala Kobra bodovat pouze jednou, se braničtí hokejisté opět představí na domácím kluzišti. V rámci 35. kola druhé ligy se utkají s českobudějovickým David Servisem. Poslední vzájemné utkání dopadlo lépe pro hráče jihočeského celku, ti dokázali poměrně překvapivě zdolat Pražany 6:4. Zápas začíná na branickém zimním stadionu klasicky od šesti hodin odpoledne.
31.1.Valaši na Kobře nepochodili, braničtí hokejisté berou tři bodyKOB - VSE 2:1, 0.kolo | Libor KokoškaVelké překvapení se urodil na branickém zimní stadionu. Pražská Kobra si ve vyrovnaném utkání vyšlápla na Vsetín a obrala favorita o tři cenné body. Prvního gólu v utkání se dočkali fanoušci až v 40. minutě, když se prosadil Ondřej Šesták. Na začátku třetího dějství pátečního zápasu poslal Kobru do dvoubrankového úniku parádní trefou pod víko Adam Čečetka, hostujícím hráčům se sice povedlo pár minut před koncem ještě snížit, nakonec ale Kobra jednobrankový náskok udržela.
29.1.Braničtí v Příbrami bojovali do posledních sekund, body ale nakonec nevezouPRI - KOB 6:5, 34.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby opět neměli k bodovému zisku daleko, ani tentokrát ovšem silnou Příbram pokořit nezvládli. Na ledě produktivního nováčka druhé ligy padli po velké bitvě těsně 5:6, přičemž hned dvakrát se v utkání trefil Tomáš Šťastný. Po jedné brance pak zaznamenali forvardi Kamil Bříška a Filip Hlinka a obránce Aleš Knesl. Šanci na reparát budou mít už v sobotu, kdy se doma představí proti českobudějovickému David servisu.

29.1.Juniorka z tuhé bitvy s Chrudimí vytěžila dva body, rozhodl KsandrKOB - CHR 2:1, 36.kolo | Vojtěch Martinek

Juniorka na svém ledě ve středu přivítala předposlední Chrudim, nad kterou díky trefě Zmeškala ze druhé třetiny ještě minutu před koncem vedla o jeden gól. Pardubické zálohy sice nakonec zvládly vyrovnat a poslat utkání do prodloužení, po pouhých osmi sekundách nastavení však bylo hotovo. Jan Ksandr totiž svou rozhodující brankou přisoudil Kobře bod navíc a vrátil jí na průběžnou druhou pozici v tabulce skupiny Západ.

28.1.Poslední lednové utkání je tu, Kobra vyrazí do PříbramiPRI - KOB 6:5, 34.kolo | Libor KokoškaKobra do konce základní části odehraje už pouze osm zápasů. Už ve středu braničtí hokejisté vyrazí do středočeské Příbrami, kde sehrají jedno z klíčových utkání sezóny. Příbram v posledních třech zápasech nastřílela neuvěřitelných 31 branek, dokázala navíc porazit i první Kolín. Případná výhra by mohla svěřence Miloslava Šeby vystřelit zpět do boje o druhou příčku. Zápas začíná od půl sedmé na zimním stadionu v Příbrami.
27.1.Junioři nezvládli souboj o druhé místo, s Pískem prohráli o tři brankyKOB - PIS 3:6, 35.kolo | Libor KokoškaBraničtí junioři v přímém souboji o druhé místo přivítali na domácím kluzišti jihočeský Písek. I když šli svěřenci Miloše Pecky do vedení už po půlminutě hry, Králům se nakonec povedlo díky hattricku Jana Karbulky vyhrát 6:3. Skvělým výkonem v dresu píseckého celku blýskl i plzeňský odchovanec Jaroslav Krýner. Za Pražany se gólově prosadil Jan Janiurek a Mikuláš Černý.
26.1.Projekt Pojď hrát hokej přivedl na Kobru 45 malých hokejistůRedakceV neděli 26. ledna přivítali braničtí trenéři 45 dětí ve věku od čtyř do osmi let, které si na Kobře vyzkoušely jaké je to být hokejistou. Celá akce začínala v 8:30, krom nezapomenutelných zážitků si malí hokejisté odnesli i drobné dárky s hokejovou tématikou a oficiální dres Týdne hokeje. Většinu času strávily děti na ledě, podívaly se ale i do zámezí branického zimního stadionu.
25.1.Kobra překvapení nepřipustila, ve třetí třetině si poradila s čínskými drakyCHI - KOB 3:6, 33.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby se v rámci třiatřicátého kola skupiny Střed vypravili na zimní stadion ve Slaném, kde je čekalo poslední letošní střetnutí s China Golden Dragon. Exotický soupeř kousal déle než obvykle a dlouho Kobře znepříjemňoval život, hosté ovšem nakonec ve třetí třetině čtyřmi brankami rozhodli o svém vítězství. Hattrick v utkání zaznamenal útočník Daniil Petrov, po jedné brance pak přidali Kamil Bříška, Tomáš Šťastný a Milan Davídek. O čas mezi třemi tyčemi se pak rovnoměrně rozdělili Adam Wolf s Lukášem Sochůrkem.

25.1.Béčko nestačilo na TNP, končí tak dlouhou sérii bez prohryTNP - KOB 5:1, 20.kolo | Šimon Sýkora

Více než tři měsíce a celkem třináct utkání. Tak dlouhou šňůru bez prohry si udrželi hokejisti záložního mužstva Kobry. Ze třetího vzájemného měření sil s TNP ztratili braničtí poprvé body. Domácí mužstvo si již v první třetině vytvořilo brankový náskok, v páté minutě se prosadil Michal Neuman. Tentýž hráč zvyšoval skóre a vstřelil tak vítěznou branku téměř v polovině utkání, v krátkém sledu navyšovali nejprve v přesilovce Ladislav Kadaně, následně v oslabení Jan Mišner. Kobra dokázala snížit v přesilové hře zásluhou branky Dominika Zmeškala, který tak pro svůj tým vykřesal naději na obrat. Ten se ale nekonal, prosadil se již jen Jiří Mrázek v poslední třetině. I přes porážku je Kobra stále na prvním místě tabulky, má dvoubodový náskok právě na svého dnešního soupeře. V dalším zápase přivítá na svém ledě Smíchov 1913.

24.1.Juniorka v Brodu vstala z mrtvých, body ale nakonec nepřivezlaHBR - KOB 5:4, 34.kolo | Vojtěch Martinek

Páteční kolo zavedlo svěřence Miloše Pecky na led Havlíčkova Brodu, kde v úvodu třetí části prohrávali vysoko 1:5. Junioři se ale nevzdali a bojovali až do posledních sekund, přičemž nakonec se jim podařilo náskok bruslařů stáhnout na jedinou branku. Na vyrovnávací trefu jim ale už bohužel čas nezbyl, a tak se i přes velkou snahu do Prahy vrací s prázdnou.

24.1.Branické turné po hostujících stadionech pokračuje, Kobra jede do SlanéhoCHI - KOB 3:6, 33.kolo | Libor KokoškaNepovedený projekt týkající se zasazení čínského národního výběru do druhé ligy se pomalu chýlí ke svému konci. Hráčům China Golden Dragon zbývá odehrát už jen dva zápasy, v tom předposledním přivítá na domácím kluzišti ve Slaném Kobru. Ta má o motivaci postaráno, krom zisku tří bodů ji navíc bude do útoku hnát i fakt, že o jejím závěrečném umístění po základní části může rozhodnout i skóre, které má oproti ostatním týmům lehce horší. Zápas začíná netradičně ve dvě odpoledne.
22.1.Braničtí v závěru ztratili náskok, z ledu Kolína se vrací s prázdnouKOL - KOB 4:3, 32.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby se ve středu večer vypravili na horký led prvního Kolína, kde třikrát vedli a ještě pět minut před koncem si drželi jednobrankový náskok. Kozli však v závěru střetnutí následně dvakrát rychle po sobě udeřili, obrátili misky pomyslných vah na svou stranu a po závěrečné siréně slavili tříbodový zisk. Kobra se tak do Braníku vrací s prázdnou.

21.1.Série tří venkovních zápasů začíná, Kobra jede do KolínaKOL - KOB 4:3, 32.kolo | Libor KokoškaKobru čekají do konce ledna tři venkovní zápasy, v tom prvním se utká s vedoucím Kolínem. Středočeši se po více než třiceti odehraných zápasech nachází na první příčce ve skupině Střed, v posledním zápase ale překvapivě padli s Příbramí 2:10. Výhra může branické hokejisty posunout na druhé místo. Zápas začíná, jak už je ve středočeském městě zvykem, od 18:07.
19.1.Aleš Knesl: Jsou to hořké dva góly, vyměnil bych je za výhruKOB - TAB 5:6, 31.kolo | Barbora Wolfová

Dramatický zápas Branických proti Táboru dopadl lépe pro hosty. I přes to, že Kobra inkasovala už v druhé minutě utkání, se zvládla vzchopit. Obrat na začátku utkání odstartoval sváteční střelec, obránce Aleš Knesl, který byl i posledním střelcem domácích a připsal si tak do osobních statistik 2+0. Ze zápasu však domácí berou jen bod po prohře na samostatné nájezdy.

19.1.Po vyrovnaném začátku Kobry Lovosice jasně přehrályLOV - KOB 3:12, 15.kolo | Šimon Sýkora

Branické ženy zdolaly vysokým výsledkem Lovosice i ve třetím měření sil. Ačkoliv skóre otevřela domácí Anežka Berešová, Kobry otočily na 4:1. Ve druhé třetině Lovosice snížily na jednobrankový rozdíl, pak se ale radovaly jen hráčky hostujícího celku. Vítěznou branku utkání vstřelila Sofie Broďáková (1+2). Hattrickem se blýskly Ivana Machatková, která si ve svém druhém utkání po návratu do sestavy po zranění připsala sedm bodů (4+3) a kapitánka Silvie Benešová (3+2), která si jej tak nadělila ke svým narozeninám. Třetí útočnice první lajny, Barbora Knoppová, nasbírala šest asistencí (0+6). Celkem si první útok připsal na dvanácti brankách Kobry osmnáct bodů. První bod za asistenci (0+1) si ve svém premiérovém utkání připsala Mariana Šatrová.

18.1.Dorost odčinil páteční debakl, spravil si chuť na Pracovních záloháchKOB - KLP 5:4, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Den po nepovedeném střetnutí s Třemošnou, které skončilo výsledkem 1:8, se braničtí dorostenci na vlastním ledě představili proti kladenským Pracovním zálohám. Ještě před startem třetí třetiny prohrávali o jednu branku, v průběhu poslední dvacetiminutovky však dvěma góly otočili výsledek střetnutí, a podruhé v novém kalendářním roce si tak na své konto připsali tři body.

18.1.Kobra nezvládla závěr duelu s Táborem a po porážce v nájezdech bere jeden bodKOB - TAB 5:6, 31.kolo | Vojtěch Martinek

Obrovská škoda. Kobra měla sobotní bitvu s Táborem o druhé místo ve skupině Střed velmi slušně rozehraný, před třetí třetinou vedla na svém ledě 5:2. Kohouti ovšem nehodili flintu do žita a v průběhu závěrečné dvacetiminutovky srovnali stav duelu, přičemž v následném prodloužení pak rozhodli o svém dvoubodovém zisku. Braničtí se tak po těsné porážce a vysoké výhře Příbrami posouvají ze třetího místa na čtvrté.

18.1.Béčko porazilo Beroun i potřetí, drží se tak stále na špičceKOB - BER 6:2, 19.kolo | Šimon Sýkora

I třetí novoroční zápas béčko Kobry vyhrálo, nováčka z Berouna porazilo tentokrát 6:2. Ačkoliv braničtí inkasovali jako první, dokázali zápas otočit pravidelnou porcí dvou branek na třetinu. Nejprve vyrovnal Robert Lacina, chvíli po něm poslal Kobru do vedení František Vencl. Ve druhé třetině se v přesilovce prosadil Jan Král, byla to zároveň trefa vítězná. Čtvrtou branku utkání vsítil Robert Lacina. V poslední části se prosadili v rozmezí 21 sekund Lukáš Michalů a Jakub Mužík. Přesně v čase 45:00 dostal trest ve hře za naražení zezadu Jan Král a musel tak předčasně do sprch. Osobní desetiminutový trest dostal v témže čase brankář Jakub Hart. Koncem 43. minuty domácí vystřídali gólmany, zápas dochytal Petr Svoboda. Ten inkasoval také jednu branku, čímž Berounští uzavřeli gólový výčet utkání. Další utkání je na programu následující sobotu na ledě TNP.

17.1.Kobra se v souboji o druhé místo utká s jihočeským TáboremKOB - TAB 5:6, 31.kolo | Libor KokoškaBraničtí hokejisté se díky výhře v Písku posunuli na třetí příčku ve skupině Střed, už v sobotu ale můžou jít výš. V rámci 31. kola totiž na svém kluzišti přivítají jihočeský Tábor, který je před Kobrou pouze díky lepšímu skóre. V případě výhry se tak svěřenci Miloslava Šeby posunou na druhé místo zajišťující přímý postup do vyřazovacích bojů. Zápas začíná tradičně od šesti hodin na branickém zimním stadionu.
17.1.Nepovedený zápas dorostenců, s Třemošnou prohráli o sedm branekKOB - TRM 1:8, 0.kolo | Libor KokoškaI přes povedený vstup do utkání braničtí dorostenci nakonec podlehli západočeskému Meteoru 1:8 a zkomplikovali si tak boj o záchranu v nejvyšší tuzemské soutěži. O jedinou branku domácího týmu se při přečíslení 3 na 1 postaral Adam Krásný. Do branky se na závěr zápasu podíval Jan Kadlec, který nahradil Matiáše Peyerla.