archiv článkůarchiv aktualit

V září 2022 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.9.Šance na první výhru, Kobra zajíždí na půdu VrchlabíVRC - KOB 3:4, 4.kolo | Tadeáš Podolka Čtvrté kolo nové druholigové sezony zavedlo branické hokejisty na východ Čech, a to konkrétně do Vrchlabí. Prolomí svěřenci Miroslava Šeby prokletí nepovedených třetích třetin a uspějí za tři body? Utkání startuje na vrchlabském zimním stadionu v 18:00.
28.9.Shrnutí výsledků mládeže, 10.9. - 25.9. 2022Tadeáš Podolka

Dorostenci mají odehraná už čtyři kola, junioři stále čekají na první zápas. Do akce šli i deváťáci, osmáci, sedmáci i šesťáci. Jak si všechny kategorie Kobry vedly? Podrobnější informace o konkrétních zápasech si můžete přečíst kliknutím na jejich výsledek.

28.9.Souboj pražských béček vyšel lépe pro LetceKOB - LEB 2:5, 1.kolo | Šimon Sýkora

První branka utkání padla skoro v jeho polovině. Prosadili se Letci, ale ani ne o minutu později vyrovnal Jan Král. Navázal na něj David Sovík a Kobra tak šla do vedení. Poté už ale pálili pouze hosté z Letňan, kteří předvedli zkušený profesorský hokej a využívali chyby branických. Dvěma brankami se blýskl bývalý vynikající hráč a nyní primárně manažer Letňan Tomáš Divíšek. První střetnutí těchto pražských B týmů tak dopadl lépe pro Letce.

28.9.První domácí utkání body nepřineslo, Hronov zvládl otočit utkáníKOB - HRO 1:3, 3.kolo | Vít TrubičkaBraničtí mají za sebou první utkání na vlastním ledě. Po dvou venkovních prohrách nyní proti Hronovu dlouho drželi těsné jednobrankové vítězství a sahali i po jeho navýšení. Soupeři ovšem vyšel obrat v závěrečné třetině, díky čemuž si on odváží body do Východních Čech.
28.9.Věřili jsme, že otočíme zápas v náš prospěch, říká Matěj KoldaKOB - HRO 1:3, 3.kolo | Vít Trubička

Jediným střelcem Kobry v utkání proti Hronovu byl jeden z nových mužů v sestavě branického týmu Matěj Kolda. Pro něho se také jednalo o domácí premiéru v soutěžním klání v kobřím dresu. „Těšili jsme se na domácí fanoušky. Bohužel se nám ale nepodařilo dát více gólů a body jsme neudrželi,“ konstatoval.

28.9.Lvice pod vedením sester Halounových přestřílely KobryBEL - KOB 9:1, 3.kolo | Šimon Sýkora

Ani třetí utkání nevyšlo. Domácí hráčky ukázaly od začátku svou útočnou sílu. V první třetině padla jediná branka, v dalších ale přidaly Lvice po čtyřech. Kobry dokázaly skóre korigovat jedenáct minut před koncem brankou Reginy Tesařové. Premiéru v kobřím dresu si odbyla gólmanka Martina Konášová, která poslední tři sezóny hrála za šestou a sedmou třídu Kobry. Bodově v utkání byly nejvíce vidět dvojčata Alexandra (3+3) a Sandra Halounové (3+2).

27.9.První domácí utkání! Na Braník přijede východočeský HronovKOB - HRO 1:3, 3.kolo | Tadeáš PodolkaVenkovní trip a zápasy proti Táboru a Ústí nad Labem jsou minulostí. Braničtí poprvé v letošní sezoně nastoupí k zápasu na domácím ledě. Ve středu 28. září vyzvou Pražané od 18:00 tým z Hronova, který v létě posílil o ruské či ukrajinské hokejisty a trenéra Sergeje Šošnikova.
24.9.Druhé utkání také bez bodů, Kobru vynuloval SlovanUNL - KOB 3:0, 2.kolo | Jan Koudelka, Tadeáš PodolkaDružině Miloslava Šeby se nevyvedl ani druhý venkovní zápas v řadě. Na ledě ústeckého Slovanu nevstřelili Braničtí branku a prohráli 0:3. Kobra tak bude čekat na výhru minimálně do třetího kola této druholigové sezony.
24.9.První domácí zápas nevyšel, Kobry se proti Roudnici neprosadilyKOB - ROU 1:12, 2.kolo | Šimon Sýkora

Ve druhém kole přivítaly branické ženy na svém ledě Roudnici. Soupeřky ukázaly, proč patří několik let do první ligy a domácím nedaly prakticky šanci. Jediná branka Kobry byl vlastním gólem Roudnice, byl připsán Elišce Cvrkalové. Roudnice vyhrála na branky 12:1, na střely pak celkem 77:9. Nejvíce v utkání zářila Natále Kušinová, získala celkem 6 bodů (4+2). Svůj premiérový zápas za Kobru odehrála Veronika Jurčíková, která hrála naposledy za HC ESA, Tereza Kučerová, dříve Kladno, Tarja Procházková, hrající v žákovských kategoriích Kobry a Kateřina Kotyrová. Další utkání je na programu ve státní svátek v Berouně.

24.9.První střetnutí s Nymburským Lvem vyhráli domácíKOB - NMM 5:2, 3.kolo | Šimon Sýkora

Poprvé před svými diváky se představilo béčko. Změřilo síly s prvním z nových soupeřů letošního ročníku, Nymburským Lvem. Nebyla to ale výhra snadná, jako první se dostali do vedení hosté. Na začátku druhé třetiny byl pro hráče Kobry důležitý moment, když ustáli čtyřminutové oslabení. Poté v téměř polovině utkání vyrovnal v přesilovce 4 na 3 Ondřej Zmeškal. Nymburk opět odskočil, nicméně 10 sekund před koncem druhé části Kobra opět srovnala, tentokrát zásluhou Tomáše Grona. Ve třetí třetině úřadovali už jen domácí. Všechny zbylé branky padly v přesile 5 na 4, vítěznou branku přidal Gron. Jeho nahození od červené čáry nachytalo soupeřova brankáře, který nestihl včas reagovat. V závěru utkání již korigovali konečný stav David Šálek a opět Zmeškal.

23.9.Kobru čeká druhý venkovní zápas v řadě. V sobotu míří do Ústí nad LabemUNL - KOB 3:0, 2.kolo | Matěj SousedíkKobra v rámci 2. kola 2. ligy Skupiny Západ vyjíždí do Ústí nad Labem. Braničtí budou chtít napravit dojem z prvního kola, ve kterém prohráli v Táboře 3:6.
21.9.Kobra dlouho držela s Táborem krok, nakonec prohrála 6:3TAB - KOB 6:3, 1.kolo | Tadeáš PodolkaBraničtí hokejisté v prvním utkání sezony sahali po bodech, ale v závěru Tábor nasázel tři góly. Právě poslední třetina rozhodla o konečném výsledku. Tým pod vedením Miloslava Šeby ale v celku předvedl kvalitní výkon, díky kterému držel, po většinu času, táborské hvězdy na uzdě.
20.9.Kobra startuje novou sezonu. Na úvod ji čeká našlapaný TáborTAB - KOB 6:3, 1.kolo | Aleš SkokVe středu 21. září odstartuje Kobra další druholigovou sezonu. Třetí nejvyšší hokejová soutěž má letos pouze dvě skupiny. Pražané se představí v západní části, která čítá 16 týmů. K prvním zápasu vyjedou Braničtí na led našlapaného Tábora. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.
19.9.V prvním utkání Kobry padly se silnými PardubicemiPCT - KOB 5:1, 1.kolo | Šimon Sýkora

Premiérový prvoligový zápas začal hostujícím skvěle. V 9. minutě se prosadila Anna Zemánková a Kobry šly do vedení. Ještě v téže třetině ale domácí otočily, nejprve srovnala Pavlína Vlková, vývoj otočily Nela Sáblíková a Zdeňka Suchánková. Ve druhé části přidala svou druhou branku Suchánková, ve třetí Sáblíková. Pražanky byly přestříleny poměrem 42:13, Jaroslava Soukupová si připsala 29 zákroků a Veronika Voříšková. Ve druhém kole přivítají Kobry na svém ledě Roudnici.

18.9.Béčko začalo úspěšně, v Letňanech porazilo ŽižkovZIZ - KOB 4:9, 2.kolo | Šimon Sýkora

Dobrý vstup do nového ročníku předvedla branická záloha. V úvodním utkání Středočeské soutěže zavítalo béčko na letňanský led, který letos bude využívat Žižkov jako svůj domácí kvůli zavřené Nikolajce. Do divokého zápasu, ve kterém padlo celkem třináct branek, vstoupili lépe hostující. Skóre otevřel Jan Šubrt, o pár minut později navýšil rozdíl Petr Zemánek. Ještě v téže třetině sice Žižkov snížil, ve druhé části ale hosté opět odskočili zásluhou Davida Šálka. Podobný scénář se zopakoval ještě dvakrát. Za Kobru skórovali Tomáš Gron a podruhé Zemánek. Zemánkova branka nastartovala sérii slepených branek, během pěti minut padly čtyři. Na straně Kobry to byly druhé zásahy Grona a Šubrta. Za stavu 4:7 pojistili výhru Ondřej Zmeškal a Filip Maciboba. Svěřenci Miroslava Zemka tak mohou být s ligovou premiérou spokojení. V dalším kole přivítají na svém ledě Nymburského Lva.

17.9.Ženský tým čeká sezóna plná novinekŠimon Sýkora

Sezóna již odstartovala, Kobry sehrály úvodní utkání s Pardubicemi. Nový ročník ženské ligy přináší několik novinek, hlavní je ta, že po restrukturalizaci hrají první ligu. Pojďme si představit s kým budou branické ženy hrát a co je čeká.

17.9.Na závěr přípravy vyhrála Kobra 3:2 v prodlouženíKOB - RIS 3:2, 0.kolo | Martina Nová

Kobra vyjela ke svému poslednímu přípravnému zápasu na led proti Řisutům a i přes nepříznivý vývoj duelu nakonec dokázala zvítězit. V prodloužení vystřelil výhru 3:2 Dominik Šteiner a svěřenci Miloslava Šeby mohou vkročit do nového ročníku se vztyčenou hlavou.

16.9.Poslední část přípravy, Kobru čeká souboj s BuldokyKOB - RIS 3:2, 0.kolo | Tadeáš PodolkaŠance na odčinění porážky s Havlíčkovým Brodem a generálka před nejzajímavější sezonou 2. ligy za poslední dobu. Tak by šel shrnout následující mač proti Řisutům. Úvodní buly je v Braníku naplánováno na tradičních 18:00.
15.9.Proti Řisutům chceme vyhrát, burcuje JančaKOB - HBR 3:5, 0.kolo | Martina Nová

Středeční duel proti Havlíčkovu Brodu Kobře nevyšel zcela podle představ. Zejména pak druhé dějství, kde se branickému mužstvu hra rozpadla. Tak hodnotil duel autor prvního kobřího gólu Jakub Janča, který doufá, že své střelecké trápení konečně v sezóně prolomí.

14.9.Kobra nestačila na houževnatý Havlíčkův Brod, kterému podlehla 3:5KOB - HBR 3:5, 0.kolo | Tadeáš PodolkaBraničtí hokejisté druhou výhru v řadě nepřipsali, naopak nestačili na skvěle sehraný útok Havlíčkova Brodu. Hokejisté z Vysočiny odskočili do tříbrankového vedení během druhé části. Kobru pak už vůbec nepustili do zápasu a kontrolovali jeho průběh.