Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V srpnu 2020 vyšly tyto články:

6.8.Hokej se vrací do Braníku! Kobra v pátek vyzve Mostecké lvyKOB - MSL 4:5, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Čekání je u konce, po několika měsících se na branický led opět vrátí hokej! S příchodem srpna se jako obvykle začíná roztáčet kolotoč přípravných zápasů, do kterého Kobra vstoupí již v pátek 7. srpna domácím utkáním s Mostem, jenž v uplynulém předčasně ukončeném ročníku skončil třetí v druholigové skupině Sever.

7.8.Kobra proti Mostu neudržela dvoubrankové vedení, prohrála po nájezdechKOB - MSL 4:5, 0.kolo | Libor KokoškaKobra má za sebou první přípravné utkání v letošní sezóně. Braničtí hokejisté už po dvou dnech od prvního tréninku na ledě naskočili do utkání proti Mosteckým lvům. V prvním z osmi přátelských utkání, které svěřenci Miloslava Šeby před sezónou odehrají, se oba celky dlouho tahaly o vedení. Hned v prvních sedmi minutách utkání byly k vidění čtyři branky, tři z toho dokázal vsítit domácí tým. Utkání ale dopadlo lépe pro sportovce ze severu, kteří v polovině druhé třetiny nepříznivý vývoj zápasu zvrátili a nakonec zvítězili po nájezdech 5:4.
8.8.Filip Kafka: Těší mě, že jsem zpátkyKOB - MSL 4:5, 0.kolo | Libor KokoškaBranická Kobra úvodní přípravný zápas nezvládla, s Mosteckými lvy padla po nájezdech 4:5. V pražském dresu se přestavilo několik nových tváří, mezi nimi i útočník Filip Kafka, kterému se povedlo hned v prvním utkání po návratu ze zámoří skórovat. Stalo se tak v 5. minutě, když se severočeský gólman Lukáš Hosnedl po dorážce Kafky k pravé tyči jen marně natahoval.
10.8.Další těžká zkouška, Braničtí míří na led produktivní PříbramiPRI - KOB 2:4, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Po páteční vyrovnané přestřelce s Mostem, kterou musely rozhodnout až nájezdy, nyní čeká svěřence Miloslava Šeby první venkovní utkání letošní přípravy. V úterý večer vyzvou na souboj Příbram, překvapení uplynulé sezóny, které na sebe upozorňovalo především výborným útokem. Jak měření sil mezi Středočechy a Kobrou dopadne? Úvodní buly bude pod Svatou Horou vhozeno v 17:00.

11.8.První výhra přípravy! Kobra na ledě Příbrami rozhodla ve třetí třetiněPRI - KOB 2:4, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Duel v Příbrami vyšel svěřencům Miloslava Šeby na jedničku, braničtí hokejisté si z horkého ledu produktivních Středočechů odvezli první vítězství letošní přípravy! Domácí porazili výsledkem 4:2, přičemž brankami se na výhře podíleli Dominik Novák, Marek Ryzák a Tomáš Šťastný. Úspěch pak zásahem opuštěné klece soupeře dvě minuty před koncem duelu potvrdil Václav Zídek.

12.8.Kobra míří do Mostu! Oplatí Lvům porážku z prvního zápasu?MSL - KOB 2:1, 0.kolo | Marek Baloun, Vojtěch MartinekPražany čeká ve čtvrtek večer další venkovní zápas, s jeho druhým aktérem se na rozdíl od úterního duelu ale už stačila potkat. Severočeský Most jí v prvním letním zápase po lité bitvě i přes čtyři inkasované branky uštědřil porážku v domluvených nájezdech. Zda si tým Miloslava Šeby napraví reputaci se dozvíme po šedesáti minutách od prvního buly, které je stanoveno na 18:00.
12.8.Dominik Novák: První vstřelená branka nás uklidnilaPRI - KOB 2:4, 0.kolo | Libor KokoškaV úterním zápase proti Příbrami si braničtí hokejisté připsali první vítězství v sezóně. Ze středočeského kluziště si po šedesáti odehraných minutách odvezli vítězství 4:2. O první branku hostujícího celku se postaral zkušený útočník Dominik Novák. Krom vstřelené branky si osmadvacetiletý odchovanec pražské Hvězdy připsal na své konto i gólovou asistenci.
13.8.Kobra v Mostě neuspěla, od prodloužení ji dělilo jen půl minutyMSL - KOB 2:1, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Hořký konec měl pro svěřence Miloslava Šeby odvetný přípravný duel s Mosteckými lvy, který sehráli na severu Čech ve čtvrtek večer. Vyrovnané střetnutí bylo na branky velmi chudé – skóre otevřel až v závěru druhé třetiny Šimeček, na jehož zásah odpověděl jen dvě a půl minuty před koncem třetího dějství Filip Hlinka. Vše nasvědčovalo tomu, že o vítězi budou muset opět rozhodnout nájezdy, kterých ovšem nakonec nebylo třeba. Pouhých osmatřicet sekund před závěrečnou sirénou totiž domácím výhru definitivně přisoudil David Drašar, a Braničtí tak padli těsně 1:2.

13.8.Filip Hlinka: Šlo o vyrovnaný zápas, na konci jsme měli smůluMSL - KOB 2:1, 0.kolo | Eliška RatiborskáAni druhé přípravné utkání s Mosteckými lvy hokejisté Kobry nezvládli. Tentokrát na ledě Lvů Pražané padli těsně 1:2, když jen několik sekund před koncem o výhře domácích rozhodl David Drašar. O jediný gól Kobry se postaral útočník Filip Hlinka, jenž skóroval po přesné nahrávce Matyáše Hrubého, a který nám lítou bitvu se Severočechy zhodnotil.
18.8.Na Kobru se chystají Klatovy! Bude z toho první domácí výhra?KOB - KLT 3:1, 0.kolo | Tadeáš Podolka Pražskou Kobru čeká ve středu večer druhý domácí zápas v rámci série přípravných utkání. Tentokrát Braničtí na svém ledě přivítají farmářský tým extraligové Plzně Klatovy. Hosté zatím odehráli jediný přípravný zápas, a to proti Sokolovu, kde utrpěli zdrcující porážku 2:7. Pražané také nejsou v ideální formě, naposledy nestačili na Mostecké lvy. Jestli dokáží domácí hokejisté napravit prohrané utkání s Mostem, sledujte s námi od 18:00, kdy je připravena online reportáž.
19.8.Kobra otočila vývoj utkání a bere první domácí výhru v přípravě!KOB - KLT 3:1, 0.kolo | Vít TrubičkaDosti vyrovnané utkání s velkým množstvím šancí, avšak minimem gólů. Tak by se stručně dal charakterizovat souboj Kobry se západočeskými Klatovy. Šťastnější ale byl domácí tým, který dokázal otočit skóre ve svůj prospěch a bere tak první domácí výhru v letní přípravě 3:1.
19.8.Navrátilec Richard Šeba: Za první trefu na Kobře jsem hrozně rádKOB - KLT 3:1, 0.kolo | Vít TrubičkaZ německého Straubingu se zpátky na Braník vrátil junior Richard Šeba. Mladému útočníkovi se navíc svým prvním gólem v dresu Kobry podařilo rozhodnout přípravné utkání proti Klatovům ve prospěch Kobry. „Výhra je určitě důležitá pro celý tým, pro nastartování nové sezony,“ shrnul Šeba důležitost této výhry pro Branické.
25.8.Po roce proti buldokům, na Braník ve středu přijedou ŘisutyKOB - RIS 6:5, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Druhou polovinu série přípravných střetnutí před nadcházející druholigovou sezónu zahájí svěřenci Miloslava Šeby proti Řisutům, se kterými se naposledy střetli téměř před rokem. Srpnová bilance týmu ze Slaného zatím činí jednu výhru a jednu porážku, přičemž ve středu se bude v Braníku snažit navázat na úspěch ze souboje s Bílinou z minulého týdne. Úvodní buly je na programu v 18:00.

26.8.Kobra porazila buldoky a slaví druhé vítězství v řaděKOB - RIS 6:5, 0.kolo | Libor KokoškaKobra se po roce potkala s buldoky z Řisut a bylo to drama, na které ani šedesát minut nestačilo! Braničtí se sice prosadili už dvaašedesát vteřin po úvodním buly, soupeř ale dokázal otočit a poté to byla bitva o každou branku. Nakonec ale Marek Ryzák a Kamil Bříška vystřelili Branickým výhru v samostatných nájezdech.
27.8.Tomáš Šťastný: Tempo bylo rychlejší, než jsme čekaliKOB - RIS 6:5, 0.kolo | Martina Nová

Středeční duel proti Řisutům byl velmi dramatický. Ani jednomu celku se nepovedlo odskočit více než na rozdíl jednoho gólu a po přestřelce se za stavu 5:5 šlo do nájezdů, kde nakonec urvali vítězství domácí z Braníku. Celou kanonádu odstartoval Tomáš Šťastný, který také zhodnotil utkání ze svého pohledu.

28.8.Nastoupí David Servis do 2. ligy? Braničtí možná opět přijdou o soupeřeVojtěch Martinek

Jedním ze soupeřů Kobry v uplynulém ročníku byl i českobudějovický David Servis – nevyzpytatelný protivník z dolní poloviny tabulky, kterého se nevyplatilo podcenit. Jihočeši se původně měli s Branickými pravidelně potkávat i v sezóně nadcházející, po měsících ticha o stavu klubu ale do médií nyní prosakují zprávy o jeho, aspoň prozatímním, konci ve třetí nejvyšší soutěži.

29.8.Pod vedením gólmana Lukáše Langera proběhlo soustředění druhé a třetí třídyMartina Nová

Mladí hokejisté druhé a třetí třídy mají za sebou týdenní soustředění v benešovském Městském sportovním zařízení, které jim nabídlo perfektní zázemí pro trénink na ledě i mimo něj. Akci měl na starosti trenér Lukáš Langer, jenž je zároveň brankářem A-týmu.

31.8.Druhé setkání s letošním soupeřem. Kobra zamíří do Klatov | Marek BalounDalší přátelské utkání zanese Branické do míst, které dobře znají a kam budou vyjíždět i během této sezóny. Západočeské Klatovy loni trápily Pražany v základní části a oba týmy se potkali i v play-off, které však za stavu 1:2 pro Kobru utnula pandemie. V aktuální přípravě už spolu stihli odehrát jeden zápas, který získali Pražané 3:1. Začátek bojů o ten druhý je stanoven na úterní 18. hodinu.