V září 2021 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
1.9.Kobra udolala Letňany v pražském derby!KOB - LET 7:6, 0.kolo | Martina Nová

Dnešní duel jasně ukázal, jak veliká škoda je, že Letci nebudou v nadcházející sezóně hrát ve stejné skupině spolu s Kobrou. Utkání mělo obrovský náboj a k vidění byla nervydrásající přestřelka. Domácí ale nakonec dotáhli pražské derby do vítězného konce a připisují si výhru 7:6 po prodloužení.

1.9.Sebastian Janda: Prvních deset minut druhé třetiny bylo výbornýchKOB - LET 7:6, 0.kolo | Vojtěch Martinek, Michal Chadim

Středeční večer se v Braníku nesl ve znamení divokého pražského derby, které skončilo výhrou Kobry v prodloužení. Pod jednu ránu v přestřelce se podepsal i zadák Sebastian Janda – jedna z nových tváří v zadních řadách týmu, která nám náročné střetnutí po jeho konci zhodnotila na video.

6.9.V úterý se hrát nebude, utkání v Klatovech bylo zrušeno!Vojtěch Martinek

Braničtí se nakonec v letošní přípravě s týmem z Klatov nestřetnou ani jednou. První utkání se před dvěma týdny nesehrálo z důvodu velkého počtu absencí v táboře soupeře, úterní duel na západě Čech byl pak zrušen po vzájemné dohodě obou klubů. Do akce tak před startem nového druholigového ročníku Kobra naskočí už jen tento pátek, kdy na svém ledě přivítá Řisuty.

8.9.Jiří Doležal: Uděláme vše pro udržení v ExtralizeLibor Kokoška

Od začátku nové sezony vede branické dorostence zkušený kouč Jiří Doležal. Rodák z Velkých Popovic za svoji kariéru odehrál přes 400 zápasů v české nejvyšší soutěži, vyzkoušel si angažmá v Německu či Finsku, získal čtyři bronzové medaile z Mistrovství světa a byl hlavním koučem tehdy extraligových Pirátů z Chomutova. Po čtyřech letech, které strávil ve vršovické Slavii, se ujmul kormidla dorostenců z Braníku, které povede do tuhých bojů o setrvání v nejvyšší tuzemské soutěži.

9.9.Milan Vrzal: Liga juniorů je velice vyrovnanáLibor Kokoška

Už v pátek 10. září startuje Liga juniorů. Kobra jede v prvním kole do Písku, kde se utká s mládežníky tamních Králů. Do nové soutěžní sezóny povede branický výběr do dvaceti let zkušený kouč Milan Vrzal, který v minulých letech působil jako hlavní trenér u extraligových dorostenců.

9.9.Poslední přípravný zápas! Na Kobru přijedou ŘisutyKOB - RIS 4:3, 0.kolo | Martina Nová

Před startem druhé ligy čeká Branické ještě poslední přípravné utkání. Po více než týdenní pauze vyjedou na domácí led již podruhé proti Řisutům, přičemž v prvním vzájemném souboji na konci srpna srazili buldoky na lopatky čtyřbodový Václav Zídek a čerstvá posila Jan Stehlík. Jestli se Kobře povede navázat na vítězství, se můžete přijít podívat v pátek 10. 9. do branické haly. Začínáme od 18 hodin.

9.9.Dorost Slavii vzdoroval, na bodový zisk ale nedosáhl KOB - SLA 2:4, 1.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Jiřího Doležala ve čtvrtek odpoledne vstoupili do nového ročníku dorostenecké extraligy, přičemž hned na úvod je čekalo derby se Slavií. Branické mladé pušky sice papírově silnějšímu soupeři dlouho vzdorovali a nějakou dobu i vedli, nakonec si ale první vítězství na své konto nepřipsali a padli těsně 2:4. Pod trefy domácích se podepsali Vojtěch Příhoda a Štefan Judiak.

10.9.Na závěr přípravy výhra 4:3 v prodloužení proti ŘisutůmKOB - RIS 4:3, 0.kolo | Martina Nová

Již podruhé v přípravě na novou sezónu zavítali na branický led hokejisté Řisut. Utkání bylo velmi vyrovnané a oba celky měly blízko k vítězství. V 56. minutě přiblížil k triumfu Kobru Bříška trefou na 3:2, nicméně hosté ještě srovnali. V prodloužení tak o výhře pražského týmu rozhodl Sebastian Janda.

10.9.Juniorka do sezóny vstoupila levou nohou, z Písku se vrátila s prázdnouPIS - KOB 9:3, 1.kolo | Vojtěch Martinek

Velmi smolný vstup do nového ročníku za sebou má nejstarší mládežnická kategorie Kobry, která v pátek večer putovala na led píseckých Králů. Utkání u Otavy jí vůbec nevyšlo dle představ a po vysoké porážce 3:9 se vrátila do Prahy bez bodu, přičemž pod její branky se podepsali Patrik Bauer, Albert Bareš a Viktor Štípek. Šanci na reparát bude mít už v neděli, kdy se představí v Kralupech.

11.9.Kapitán Bříška: Tým vypadá dobře! Věřím, že uděláme play-offKOB - RIS 4:3, 0.kolo | Vít TrubičkaPoslední přípravné utkání Kobry proti Řisutům zhodnotil kapitán týmu Kamil Bříška, který se na vítězství Branických podílel dvěma vstřelenými góly a jednou asistencí. Kobře se díky tomu povedlo vyhrát 4:3 v prodloužení. „Už po první třetině jsme měli vést 3:0 a hrát v klidu, takhle jsme bojovali až do konce,“ řekl Bříška.
11.9.Dorostenci v Hradci Králové domácího gólmana nepřekonaliHKM - KOB 13:0, 2.kolo | Vojtěch Martinek

Po čtvrteční těsné porážce se Slavií se svěřenci Jiřího Doležala v sobotu vydali na půdu Hradce Králové, kde se jim na vesměs povedený výkon z pražského derby bohužel nepodařilo navázat. Dorostenci v souboji s Mountfieldem nepřetavili ani jednu ze svých střel v gól, zatímco do jejich svatyně zaletělo celkem třináct kotoučů. Po prvních dvou duelech nové sezóny jsou tedy bez bodu, přičemž příští týden je čekají další těžká utkání – tentokrát proti Pardubicím a Motoru.

12.9.Druhý zápas vítězně! Juniorka smetla KralupyKNV - KOB 0:4, 2.kolo | Vít Trubička

Druhé utkání už branickým juniorům vyšlo o poznání lépe! V Lize juniorů si došlápli na jednoho z favoritů, Kralupy nad Vltavou, a na jejich ledě je dokázali zdemolovat vysoko 4:0. Střelecky se dokázali prosadit Mark Jefferson Rejna, Jan Lederer, Dejan Ribarovski a Patrik Bauer. Navíc nový maskovaný muž na Kobře, Tomáš Volevecký, udržel čisté konto. Kobra tak úspěšně zvládla druhý ze tří venkovních zápasů v řadě. Ten poslední jí ještě čeká na ledě Havlíčkova Brodu.

12.9.Přijďte v neděli 26. září od 8:00 na ZS HC Kobra Praha na akci Týden hokejeKlub

V neděli 26. 9. od 8:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HC Kobra Praha ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu v Braníku akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

14.9.Druhá liga má vlastní asociaci! Má za cíl zviditelnit a zajistit soutěžMarek Baloun

V prostorách hokejové síně slávy se v úterý představila finální podoba nově vzniklé Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Zastupovat bude sedmnáct klubů včetně pražské Kobry, jejíž president Miloslav Šeba je i členem představenstva.

16.9.Soupiska Kobry pro letošní sezónu odtajněna!Marek Baloun

Pražská Kobra vyrazí do sezóny 2021/2022 s 26 hráči. Tým postavený na stálicích z předchozích ročníků doplní zadák Sebastian Janda, v útoku pak nově figuruje několik borců juniorského věku. Brankářskou dvojici bude utvářet Lukáš Sochůrek a Matyáš Ondrík, kapitánem bude Kamil Bříška.

16.9.Dorostenci mají první bod, duel s Pardubicemi dotáhli do prodlouženíKOB - PCE 2:3, 3.kolo | Vojtěch Martinek

Dorostenci ve čtvrtek odpoledne přivítali v Braníku Pardubice, proti kterým si chtěli spravit chuť po porážkách z bitev se Slavií a s Hradcem z minulého týdne. Svěřenci Jiřího Doležala šli do vedení už ve druhé minutě díky trefě Jakuba Štěpánka, na kterou  ještě před koncem dějství přišly dvě odpovědi. Domácí se však nevzdali a gólem Adama Kováře opět srovnali, přičemž duel za stavu 2:2 nakonec dospěl do prodloužení. V něm hostům bod navíc přisoudil Adam Fiala.

17.9.Jasným cílem je postup do play-off, kádr na to máme, říká president ŠebaAleš Skok

Už v sobotu v 18 hodin vyjedou poprvé v nové druholigové sezoně na led hokejisté Kobry. A na úvod je čeká těžký soupeř z Tábora. Před startem nového ročníku jsme si popovídali s presidentem klubu a hlavním trenérem A-mužstva Miloslavem Šebou, který prozradil cíle nadcházející sezony, jak to vypadá s jednotlivými hráči, proč někteří skončili a také o tom, co si slibuje od nově vzniklé Asociace druholigových klubů.

17.9.V sobotu startuje druhá liga, do Braníku přijede Tábor, podpořte Kobru osobně!KOB - TAB 1:5, 1.kolo | Martina Nová

V sobotu 18. září se konečně rozeběhne na stadionu Kobry opět druhá hokejová liga. Jako první vyzve pražský celek hosty z Tábora, se kterými se naposledy střetl v září uplynulého roku. Jak dopadne pohádka o souboji hada s kohoutem se můžete sami přijít podívat, startujeme v 18 hodin. Podpořte hráče v modrožlutém diváckou kulisou, ať pocítí patřičné domácí prostředí již od úvodu soutěže.

17.9.Junioři zabodovali v Havlíčkově Brodě, sahali i po výhřeHBR - KOB 4:3, 3.kolo | Martina Nová

Juniorka Kobry se během pátečního večera představila na ledu Havlíčkova Brodu. Pražané zvládli se svým soupeřem z Vysočiny držet krok a přetahovali se o skóre. Gólem z 59. minutu si dokonce hosté vynutili prodloužení, v němž ale nakonec padli a domů si odvážejí bod.

18.9.Díky silné třetí třetině přehrály Kobry DěčínKOB - DEC 7:5, 1.kolo | Šimon Sýkora

Pro kobří ženy byl úvodní zápas sezóny velmi divoký. V první třetině šly hráčky Děčína do vedení díky dvěma zásahům kapitánky Dominiky Forejtové. Ve druhé části snížila Veronika Prošková, ovšem soupeřky dokázaly opět odskočit. Pak ale začaly uřadovat domácí. Nejprve dala dvě branky Sofie Broďáková, svou druhou trefu přidala Prošková, ve druhé polovině třetí třetiny se zapsala na střeleckou listinu ještě Miriama Matyašovská a po ní zkompletovala hattrick střelkyně Prošková. Skóre se tak pro domácí přehouplo z nepříznivého stavu 1:3 na slibných 6:3. Dečín se ale nevzdal. Nejprve snížila Forejtová a i ona si tak připsala hattrick, necelé dvě minuty před koncem snížila na jednobrankový rozdíl Eva Hueberová. Kobry si však vedení udržely, 33 sekund před sirénou vstřelila poslední gól utkání Anna Václavíková. O první utkání v dresu s Kobrou na hrudi šlo u obránkyň Veroniky Tomasové a Emy Jandové.